Piraci 2018/2019

ODDZIAŁ III

Starszaki to przedszkolaki, które świetnie czują się w przedszkolu, do którego uczęszczają już trzeci rok. Pełnią funkcję prawdziwych gospodarzy – dbają o swoje przedszkole
i pomagają młodszym koleżankom i kolegom. Są ze sobą bardzo zaprzyjaźnione, nawiązują pierwsze przyjaźnie – te „na całe życie”. Zdobywają wiedzę i nowe umiejętności podczas zabaw i zajęć prowadzonych przez swoje nauczycielki p. Małgosia i p. Dorota oraz instruktorów zajęć dodatkowych. Dzieci zwracają się do swoich pań z różnymi pytaniami dotyczącymi poznawanego otoczenia wokół nich, by uzupełnić wiadomości, poszukać wyjaśnień i potwierdzić swoje spostrzeżenia. Średniaki chętnie dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o swoich przygodach, które wydarzyły się w ich życiu poza przedszkolem. Nauczycielki poprzez metodę umów ze swoimi wychowankami uczą je zgodnego współdziałania w zespole dziecięcym. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne,
z łatwością operują różnorodnymi materiałami i przyborami plastycznymi. Z wielkim zainteresowaniem chcą poznawać otaczający ich świat i pogłębiać swoje doświadczenia.

Grupa dyskusyjna rodziców Piratów: link do google groups

Archiwum grupy:

Dziewczynki wraz z paniami pamiętały o święcie chłopców. Każdy chłopiec dostał słodkie serduszko i pyszną malinkę.

Dziś w grupie Piratów było kolorowo i pachnąco od kwiatów. Chłopcy pamiętali o dziewczynkach i paniach z przedszkola.Dziękujemy chłopcom za kwiaty, słodycze, uśmiechy i całusy.

Dnia 15.02.2019 r. Piraci wyruszyli do Pałacu w Wilanowie na bezkrwawe łowy. Zwiedzając pałacowe sale poszukiwaliśmy mitologicznych zwierzaków, stworów i potworów. Bawiąc się na dywanie edukacyjnym poznaliśmy nazwy stworów znanych z mitologii: centaura, sfinksa, hippokampa. Podczas zajęć dzieci wykonały znikostworki z włóczki.

Dnia 16 stycznia dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach: ,,Kolorowy zawrót głowy". Była to wspaniała okazja do obejrzenia ekspozycji stałej Muzeum Narodowego. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne i wzrokowe - wyszukiwały określone przedmioty, zwierzęta i rośliny na obrazach i wielkich kobiercach. Na zakończenie warsztatów, ,,Piraci" wykonali pacynki ,,Zwierzątka", które będą im przypominać o wizycie w Muzeum Narodowym.

Eksperyment Roberta „Poduszkowiec”, przybliżył nam „żywioł powietrze”

Maja zdobyła I miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym: „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W NOWEJ ODSŁONIE”, organizowanym przez Przedszkole Nr 344. Serdecznie gratulujemy !!!

Maciek S. zdobył wyróżnienie w IV MOKOTOWSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM: „DZIECKA PRAWA - WAŻNA SPRAWA – PRAWO DO RÓWNOŚCI”. Organizatorem Konkursu było Przedszkole Nr 299. Serdecznie gratulujemy !!!

Do rywalizacji stanęło siedem mokotowskich przedszkoli. Olimpiada odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 85 przy ul.Narbutta 14. Podczas różnorodnych konkurencji dzieciaki bawiły się świetnie, mocno dopingowały swoje koleżanki i kolegów. Wspólnymi siłami zdobyliśmy zaszczytne II miejsce. Przedszkole dostało dyplom a każdy przedszkolak biorący udział w sportowej rywalizacji otrzymał pamiątkowy medal. Nasza grupa otrzymała także dwie gry planszowe. NASZYM PRZEDSZKOLAKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Czekamy teraz do wiosny, aż drzewko pokryje się pięknymi, różowymi kwiatami

Praca plastyczna wykonana przez Maję na konkurs „Symbole Polski w nowej odsłonie”

Warzywno-owocowe szaszłyki, zdrowe tosty, przepyszne pasty.

Zwiedzaliśmy bibliotekę i pracownie, które się w niej znajdują.

Wizyta na straganie owocowo-warszywnym

Warsztaty "Co to jest szczęście" w Bibliotece Multimedialnej

"Mazury"

"Belgia"

Warsztaty "Warszawa Legendarna" w Muzeum Warszawy

"Wędrówki górskie"

Spacer jesienny w Parku Dreszera

"Pieniny"

"Przedszkolaki na start!"

Dzień Przedszkolaka w Bibliotece Multimedialnej - projekcja filmu Fernando

Przedstawienie "Bajka o deszowej kropelce i tęczy"