Piraci 2018/2019

ODDZIAŁ III

Starszaki to przedszkolaki, które świetnie czują się w przedszkolu, do którego uczęszczają już trzeci rok. Pełnią funkcję prawdziwych gospodarzy – dbają o swoje przedszkole
i pomagają młodszym koleżankom i kolegom. Są ze sobą bardzo zaprzyjaźnione, nawiązują pierwsze przyjaźnie – te „na całe życie”. Zdobywają wiedzę i nowe umiejętności podczas zabaw i zajęć prowadzonych przez swoje nauczycielki p. Małgosia i p. Dorota oraz instruktorów zajęć dodatkowych. Dzieci zwracają się do swoich pań z różnymi pytaniami dotyczącymi poznawanego otoczenia wokół nich, by uzupełnić wiadomości, poszukać wyjaśnień i potwierdzić swoje spostrzeżenia. Średniaki chętnie dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o swoich przygodach, które wydarzyły się w ich życiu poza przedszkolem. Nauczycielki poprzez metodę umów ze swoimi wychowankami uczą je zgodnego współdziałania w zespole dziecięcym. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne,
z łatwością operują różnorodnymi materiałami i przyborami plastycznymi. Z wielkim zainteresowaniem chcą poznawać otaczający ich świat i pogłębiać swoje doświadczenia.

Kodeks grupy Piratów

Nauczycielki wspólnie z dziećmi uzgodniły zasady prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej w wyniku czego powstały   Kodeksy Grupowe lub Kodeksy Przedszkolaka. Zasady zostały przedstawione w ciekawej, obrazkowej formie. Kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci są zainteresowane poznaniem zawartych w kodeksie treści,  szybko kojarzą obrazek z konkretną zasadą. Obrazki przedstawiające zasady panujące w grupie, ułatwiają dzieciom zapamiętanie całego kodeksu. Dzieci zostały zapoznane z Kodeksem na początku roku szkolnego. Omówiono, jak należy zachowywać się w grupie rówieśniczej i przedstawiono poszczególne zasady.  Dzieci wiedzą na czym polega Kodeks Przedszkolaka, do czego służy i przestrzegają go.  Kodeksy umieszczone są w widocznym miejscu w każdej grupie wiekowej.

 

Grupa dyskusyjna rodziców Piratów: link do google groups

Archiwum grupy:

Eksperymenty Hani zawsze nas ciekawią. Mamy nadzieję, że gdy będziemy już w starszakach też nas odwiedzi.

O tym co dostaliśmy, gdzie byliśmy, co zwiedziliśmy, opowiadał Kuba, Bartek i Adam. Dowiedzieliśmy się, że w Polsce są takie miasta jak : Płock i Biała Podlaska

Pobyt w ogrodzie zawsze nas cieszy. Często podziwiamy występy taneczno- gimnastyczne Oli i Sabinki. Dziś zaś mogliśmy jeździć po przedszkolnej ulicy na swoich rowerach i hulajnogach. O nasze bezpieczenstwo dbała nie tylko pani Gosia ale i dwóch policjantów Bartek i Kuba. Bawiliśmy się świetnie.

Adam najczęściej dzieli się z nami wszystkimi swoimi przeżyciami. Ksawery zaś potrafi zaciekawić nas nawet w ogrodzie.

Do widzenia Przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele, dziś ta nitka się urywa coś się kończy, a coś się zaczyna

Jak dobrze być dzieckiem. Mama Róży zaprosiła dzieci z naszego przedszkola do „Bezowni”, gdzie poznaliśmy pracę cukierników. Zostaliśmy też poczęstowani pysznymi maślanymi ciasteczkami. W przedszkolu po powrocie czekały na nas pyszne bezy z owocami. Dziękujemy mamie Róży! Do podziękowań dołącza się personel przedszkola.

Pani Dyrektor w dniu dzisiejszym rozpoczęła obchody Dnia Dziecka. Dostaliśmy gry, zabawki do naszej sali i sprzęt do ogrodu. DZIĘKUJEMY!

Dzieci poznały zjawiska atmosferyczne oraz charakterystyczne przedmioty do badania siły i kierunku wiatru, wielkości opadów, pomiarów ciśnienia i temperatury.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i zrozumienie.

Dnia 5kwietnia odbyło się spotkanie z mamą Kuby. Mama Kuby przybliżyła i poszerzyła wiedzę dzieci na temat skał i minerałów. Dzieci podziwiały niezwykłe piękno kryształów, barwę agatu, skamieniałe drewno.

Sabinka opowiadała nam o przekutych uszach i kolczykach a Stasio o swoich kotach.

W dniu dzisiejszym w ogrodzie posadziliśmy nasze kwiaty. Zostały też posadzone cebulki różnych kwiatów. Oglądaliśmy cebulki i korzenie sadzonych kwiatów. Rozmawialiśmy czym nasze rośliny różnią się od siebie.Czy po tej lekcji będziemy umieli znaleźć odpowiedzi na nasze pytania? Rodzicom dziękujemy, że tak czynnie włączyli się w nasz projekt.

Marta opowiadała nam o swojej siostrzyczce, a Kasia o szczepieniu.

Dziś po raz kolejny odwiedziła nas mama i siostra Zosi. Tym razem naszym malym gościem był czarny królik Laki.Jak miło było pogłaskać króliczka, który wcale się nas nie bał. Dziękujemy za odwiedziny i czekamy na następną wizytę.

W ramach projektu badawczego ,,Kwiaty" założyliśmy kwiatowy kącik przyrody. Mamy zasiane pestki dyni, słonecznika oraz nasionka przygotowane do wysiewu. Każdego dnia inny dyżurny dba o nasze roślinki. Obserwujemy i notujemy nasze spostrzeżenia na temat roślin.

Nasze ważne sprawy - Niespodzianka mamy - Kuba W. Nauka jazdy na rolkach - Adam Za 3 miesiące moje urodziny - Gustaw Gabinet anatomii - Stasio

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas mama Leona.W ramach metody projektu badawczego ,,kwiaty" , wspólnie zasialiśmy ziarna słonecznika i dyni. Teraz pozostaje podlewać zasiane rośliny i obserwować kiedy zaczną kielkować. Gdy będą już wystarczająco duże przesdzimy je do ogrodu i będziemy czekać na plony. Mama Leona obiecała nam upiec ciasto dyniowe z naszej wyhodowanej dyni. Musimy się starać i dbać o nasze roślinki.

Gratulujemy Guciowi zajęcia II miejsca w XIII edycji Konkursu Recytatorskiego „Zaczarowane słowa - Mój ulubiony wiersz” "Zaczarowane słowa " - " Mój ulubiony wiersz".

Dziewczynki wraz z paniami pamiętały o święcie chłopców. Każdy chłopiec dostał słodkie serduszko i pyszną malinkę.

Dziś w grupie Piratów było kolorowo i pachnąco od kwiatów. Chłopcy pamiętali o dziewczynkach i paniach z przedszkola.Dziękujemy chłopcom za kwiaty, słodycze, uśmiechy i całusy.

Dnia 15.02.2019 r. Piraci wyruszyli do Pałacu w Wilanowie na bezkrwawe łowy. Zwiedzając pałacowe sale poszukiwaliśmy mitologicznych zwierzaków, stworów i potworów. Bawiąc się na dywanie edukacyjnym poznaliśmy nazwy stworów znanych z mitologii: centaura, sfinksa, hippokampa. Podczas zajęć dzieci wykonały znikostworki z włóczki.

Dnia 16 stycznia dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach: ,,Kolorowy zawrót głowy". Była to wspaniała okazja do obejrzenia ekspozycji stałej Muzeum Narodowego. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne i wzrokowe - wyszukiwały określone przedmioty, zwierzęta i rośliny na obrazach i wielkich kobiercach. Na zakończenie warsztatów, ,,Piraci" wykonali pacynki ,,Zwierzątka", które będą im przypominać o wizycie w Muzeum Narodowym.

Eksperyment Roberta „Poduszkowiec”, przybliżył nam „żywioł powietrze”

Maja zdobyła I miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym: „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W NOWEJ ODSŁONIE”, organizowanym przez Przedszkole Nr 344. Serdecznie gratulujemy !!!

Maciek S. zdobył wyróżnienie w IV MOKOTOWSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM: „DZIECKA PRAWA - WAŻNA SPRAWA – PRAWO DO RÓWNOŚCI”. Organizatorem Konkursu było Przedszkole Nr 299. Serdecznie gratulujemy !!!

Do rywalizacji stanęło siedem mokotowskich przedszkoli. Olimpiada odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 85 przy ul.Narbutta 14. Podczas różnorodnych konkurencji dzieciaki bawiły się świetnie, mocno dopingowały swoje koleżanki i kolegów. Wspólnymi siłami zdobyliśmy zaszczytne II miejsce. Przedszkole dostało dyplom a każdy przedszkolak biorący udział w sportowej rywalizacji otrzymał pamiątkowy medal. Nasza grupa otrzymała także dwie gry planszowe. NASZYM PRZEDSZKOLAKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Czekamy teraz do wiosny, aż drzewko pokryje się pięknymi, różowymi kwiatami

Praca plastyczna wykonana przez Maję na konkurs „Symbole Polski w nowej odsłonie”

Warzywno-owocowe szaszłyki, zdrowe tosty, przepyszne pasty.

Zwiedzaliśmy bibliotekę i pracownie, które się w niej znajdują.

Wizyta na straganie owocowo-warszywnym

Warsztaty "Co to jest szczęście" w Bibliotece Multimedialnej

"Mazury"

"Belgia"

Warsztaty "Warszawa Legendarna" w Muzeum Warszawy

"Wędrówki górskie"

Spacer jesienny w Parku Dreszera

"Pieniny"

"Przedszkolaki na start!"

Dzień Przedszkolaka w Bibliotece Multimedialnej - projekcja filmu Fernando

Przedstawienie "Bajka o deszowej kropelce i tęczy"