Misie 2016-2017

ODDZIAŁ II ŚREDNIAKI

 Do tej grupy uczęszczają dzieci czteroletnie. Pracują z nimi dwie nauczycielki p. Ania i p. Marta. Średniaki są już na tyle samodzielne by ubrać się i zjeść posiłek bez pomocy swoich pań. Świetnie się bawią w swojej grupie rówieśniczej. Zdobywają nowe doświadczenia, umiejętności i wiadomości podczas zabaw i zajęć przedszkolnych. Uczęszczają także na zajęcia dodatkowe prowadzone na terenie przedszkola przez instruktorów. Dzieci lepiej orientują się w otoczeniu, są bardziej sprawne ruchowo i mają zwiększoną potrzebę ruchu i działania, bardzo aktywnie poznają świat wokół siebie. Nauczycielki pomagają swoim wychowankom w dążeniu do wspólnej zabawy, podsuwają niezbędne rekwizyty, pomagają zorganizować im ciekawą zabawę, zawsze służą radą i pomocą, a w razie potrzeby rozwiązują pojawiające się konflikty. Dużo rozmawiają z dziećmi o ich spostrzeżeniach i przeżyciach. Dzieciom nie sprawia trudności operowanie ołówkiem, kredką, pędzlem i innymi materiałami plastycznymi, uczą się także posługiwać nożyczkami. Dzieciaki żywo interesuje to, co je otacza i cieszy poznawanie nowych rzeczy.

TATO, TATO POĆWICZ ZE MNĄ - misie

Z okazji Święta Taty zorganizowaliśmy w Przedszkolu " Dzień Taty na sportowo". Tatusiowie mogli poćwiczyć ze swoimi dziećmi i czerpać radość ze wspólnie spędzonych chwil w ogrodzie przedszkolnym.

Wszystkim Tatusiom składamy życzenia:  
Zdrowia, samych radosnych chwil i wielu okazji do dumy ze swoich dzieci.

Hobby Taty Mikołaja - wspinaczka górska

Dnia 19 czerwca naszą grupę odwiedził tata Mikołaja. Przedstawił dzieciom swoje zainteresowanie - wspinaczkę górską.  Nasz gość zaprezentował sprzęt potrzebny podczas wspinania się po górach. Największą atrakcją dla dzieci była asekuracja pluszowego misia.

Wizyta Strażnika Miejskiego w przedszkolu

9 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z praca strażnika oraz utrwaliły numer alarmowy. Spotkanie odbyło się w ogrodzie przedszkolnym w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Wizyta w "Kinie za rogiem"

Dzieci odwiedziły Bibliotekę Multimedialną "Kino za rogiem". Obejrzały film pt. "Kubuś i Hefalumpy".

Kreatywne malowanie nitką

 

  • poznanie nowej techniki
  • rozwijanie motoryki małej
  • zwiększenie koncentracji uwagi na wyznaczonym działaniu

 

Dyskoteka na świeżym powietrzu.

Po południu w ogrodzie przedszkolnym odbyła się dyskoteka. Nie ma to jak wspólna i wesoła zabawa w rytm najnowszych przebojów.

Warsztaty z pantomimy z Pania Lidką "W sklepie z zabawkami"

Pani Lidka przeprowadziła warsztaty z pantomimy. Dowiedzieliśmy się jak bardzo dużo można powiedzieć gestem i ruchem całego ciała.

Podarunki za udział w ćwiczenia pod hasłem ” Przedszkolaki na start”.

Dzieci otrzymały drobne podarunki za udział w ćwiczenia pod hasłem ” Przedszkolaki na start”.

Bardzo przyjemnie było ćwiczyć pod chmurką na boisku przedszkolnym.

Przedszkolaki na start na świezym powietrzu

Rano w panem trenerem odbyły się ćwiczenia pod hasłem ” Przedszkolaki na start”. Bardzo przyjemnie było ćwiczyć pod chmurką na boisku przedszkolnym.

Słodki podwieczorek

Dzień Dziecka zakończyliśmy słodkim podwieczorkiem. Dzieci otrzymały wspaniałe prezenty.

Wszystkim przedszkolakom życzymy beztroskich, słonecznych dni, wiele radości, uśmiechu oraz spełnienia dziecięcych marzeń.

Warsztaty muzyczne z Pania Karoliną

31 maja nasza pani rytmiczka poprowadziła tęczowe warsztaty muzyczne.

Warsztaty bębniarskie - misie

Dnia 31 maja przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach gry na bębnach afrykańskich i kubańskich. Zagrały we wspólnej orkiestrze pod kierunkiem pana prowadzącego. Dzieci z wielką przyjemnością brały udział w zajęciach.

Zabawy w ogrodzie.

Dziewczynki bawią się nową zabawką zręcznościową zrobioną przez Rodziców z grupy I.

Przedszkolaki na start z panem Kamilem

Zajęcia sportowe z Panem Kamilem odbyły się na świeżym powietrzu. Dzieci brały udział w grach i zawodach sportowych.

Zakończenie roku grupy II - Misiów

Dziś rodziców z grupy II do Kociego Świata zaprosił kot Bonifacy oraz Filemon. Małe niegrzeczne myszki choć się kotów bały, trochę narozrabiały. Rodzice dzieci z zapartym tchem śledzili losy myszek, króliczka oraz Filemona i Bonifacego. Na zakończenie przedstawienia mali aktorzy zostali nagrodzeni brawami w podziękowaniu za piękny występ.

Ogród sensoryczny - ogród zmysłów.

Kształtowanie u dzieci nawyków dbania o rośliny, zapoznanie z potrzebami i wymaganiami roślin.

Rozwijanie zmysłów w ogrodzie przedszkolny.

 

Zwierzęta gospodarskie na przedszkolnym podwórku

Dnia 19.05.2017r. odbyły się warsztaty "Zwierzęta gospodarskie na przedszkolnym podwórku". Dzieci miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami hodowanymi przez człowieka: kury, kaczki, królik i koza, zdobyły informacje na temat opiekowania się zwierzętami, poznały wiele ciekawostek na temat ich życia, a nawet własnoręcznie mogły je karmić.

Bardzo dziękujemy Panu organizującemu warsztaty i zapraszamy jeszcze raz do naszego Przedszkola!

Warsztaty sportowe

Rozwijanie zainteresowań sportowych oraz zachęcanie do aktywnego czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Jedzie pociąg z daleka

Zajęcia matematyczne – utrwalanie przez dzieci pojęcia „tyle samo”.

Układamy klocki

Rozwijanie zdolności manualnych.

Zdrowe kanapeczki-2

Dekorowanie kanapek oraz dostrzeganie związków smakowo-zapachowych podczas śniadanka.

Wiosenny korowód

Kształtowanie koordynacji ruchu z muzyką. Nauka zgodnego współdziałania w grupie. Wykonanie tańca „Czardasz” z wykorzystaniem chusteczek.

« 1 z 4 »