Krasnale 2019/2020

ODDZIAŁ III

Krasnale to przedszkolaki, które świetnie czują się w przedszkolu, do którego uczęszczają już trzeci rok. Pełnią funkcję prawdziwych gospodarzy – dbają o swoje przedszkole
i pomagają młodszym koleżankom i kolegom. Są ze sobą bardzo zaprzyjaźnione, nawiązują pierwsze przyjaźnie – te „na całe życie”. Zdobywają wiedzę i nowe umiejętności podczas zabaw i zajęć prowadzonych przez swoje nauczycielki p. Renatę i p. Karolinę oraz instruktorów zajęć dodatkowych. Dzieci zwracają się do swoich pań z różnymi pytaniami dotyczącymi poznawanego otoczenia wokół nich, by uzupełnić wiadomości, poszukać wyjaśnień i potwierdzić swoje spostrzeżenia. Krasnale chętnie dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o swoich przygodach, które wydarzyły się w ich życiu poza przedszkolem. Nauczycielki poprzez metodę umów ze swoimi wychowankami uczą je zgodnego współdziałania w zespole dziecięcym. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne, z łatwością operują różnorodnymi materiałami i przyborami plastycznymi. Z wielkim zainteresowaniem chcą poznawać otaczający ich świat i pogłębiać swoje doświadczenia.

 

Kodeks grupy Krasnali

Nauczycielki wspólnie z dziećmi uzgodniły zasady prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej w wyniku czego powstały   Kodeksy Grupowe lub Kodeksy Przedszkolaka. Zasady zostały przedstawione w ciekawej, obrazkowej formie. Kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci są zainteresowane poznaniem zawartych w kodeksie treści,  szybko kojarzą obrazek z konkretną zasadą. Obrazki przedstawiające zasady panujące w grupie, ułatwiają dzieciom zapamiętanie całego kodeksu. Dzieci zostały zapoznane z Kodeksem na początku roku szkolnego. Omówiono, jak należy zachowywać się w grupie rówieśniczej i przedstawiono poszczególne zasady.  Dzieci wiedzą na czym polega Kodeks Przedszkolaka, do czego służy i przestrzegają go.  Kodeksy umieszczone są w widocznym miejscu w każdej grupie wiekowej.

 

Archiwum grupy:

Dominika , nie tylko rozwiązuje zadania ale też sama wymyśla zadania dla nauczycielek i koleżanek i kolegów. Spróbujcie rozwiązać zagadkę Dominiki - wyszukajcie 10 różnic na obrazku samodzielnie narysowanym przez Dominiczkę.

Hania pozdrawia wszystkie koleżanki i kolegów. Już odlicza dni do "zakończenia tego wirusa", którego bardzo nie lubi. Bardzo tęskni i czeka, żeby wrócić do przyjaciół i wspólnych zabaw.

Witamy! Najbardziej podczas Świąt podobał się Dominice zajączek wielkanocny, który przyniósł mały prezent, a najmniej podobał się Lany Poniedziałek. Dominika jest bardzo szczęśliwa. Skrzat Borówka spodobał się Dominice i jej siostrom bardzo i czekają na dalsze zadania.

Drogie Krasnale, Janek chciał powiedzieć Wam w liście, że czuje się świetnie (co można odczytać na załączonym obrazku). Dalej poprosił mamę o pomoc w napisaniu reszty. Święta Jaś spędził z najbliższą rodziną. Jankowi najbardziej podobały się świąteczne dekoracje na stole, na którym była też wyhodowana przez Jasia rzeżucha z barankiem wielkanocnym. Po raz pierwszy spróbował też żurku i stwierdził, że był smaczny. Nie podobały mu się za to internetowe wideo rozmowy z innymi ludźmi. Lubi oglądać Wasze prace. Jemu też bardzo podoba się film o Skrzacie Borówce i czeka już z niecierpliwością na kolejny odcinek. Wszystkich Was pozdrawia!

Drogie Krasnale . Mateusz napisał, że po Świętach czuje się dobrze. Najbardziej podobał się mu się czekoladowy zając z Kinder jajkiem . Nie podoba mu się, że nie jest w domu i ma tu za mało zabawek. Mateusz zbudował maszynę do robienia wynalazków i testuje ją w ogródku. Ciekawe, co słychać u Was i czy podobają Wam się spotkania ze skrzatem Borówką? Mateuszkowi podobają się. Mati pozdrawia wszystkich i prezentuje wspólnie z bratem wyhodowane roślinki.

Dużo zdrowia z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzy Ania B-Sz. z bratem i rodzicami

Pozdrawiamy gorąco nasze Panie! 😉

Tak Marcysia i Tymek spędzają czas w domu. Nie ma mowy o żadnej nudzie :)

Rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań z rodzicami pt "Poznajemy zawody naszych rodziców", które mają na celu zapoznanie z różnymi zawodami oraz dostrzeganie różnorodności i znaczenia wszystkich zawodów. Dziękujemy mamie Hani, mamie Ani, tacie Jasia, tacie Antka, którzy śmiało odpowiadali nawet na "najtrudniejsze" nasze pytania dotyczące ich pracy. Dziękujemy mamie Wojtka, która nie tylko przedstawiła nam swój zawód- neonatolog ale z niezwykłym wrażliwością i delikatnością opowiedziała nam o narodzinach każdego z nas. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW DO PREZENTACJI SWOICH ZAWODÓW, BO WSZYSTKIE ZAWODY SĄ CIEKAWE I WAŻNE.

Poznajemy słynnych malarzy "Tancerka" Edgara Degas

Zakończyliśmy projekt "Poznajemy zawody w naszym przedszkolu" - znamy już wszystkich pracowników i wiemy, jakie czynności wykonują w przedszkolu. Wykorzystując tę wiedzę wykonaliśmy plakat, który teraz stał się tablicą informacyjną dla wszystkich, którzy nie znają pracowników naszego przedszkola. Rozpoczynamy projekt "Zawody naszych rodziców".

Jesienią, żeby być zdrowym, warto pić soki. My przygotowaliśmy dla naszych młodszych kolegów owocowy sok. Smacznego.

Ania wybrała książki z cyklu "Przygody Kici" a jej mama pięknie nam je przeczytała. Mama Ani opowiedziała nam też o swoim zawodzie ekonomistki. Rozpoczęliśmy ciąg dalszy naszego projektu "Poznajemy zawody naszych rodziców".

Dowiedzieliśmy się, że pani dyrektor jest z zawodu nauczycielką. W naszym przedszkolu pełni funkcję dyrektora czyli kieruje pracą wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi. W gabinecie ma nie tylko różne ważne dokumenty ale też wiele nagród i pucharów, które zdobyli nasi koledzy w konkursach oraz zdjęcia dawnych i obecnych przedszkolaków.

Amara zajęła I miejsce w Mokotowskim konkursie plastycznym "DZIECKA PRAWA - WAŻNA SPRAWA". Brawo!

Dowiedzieliśmy się, że pani Jadzia nie jest internautką ani bibliotekarką ale sekretarką. To dzięki niej możemy oglądać nasze zdjęcia na stronie internetowej przedszkola.

Poznaliśmy nową technikę plastyczną, która bardzo nas zaciekawiła - rysowanie na kalce maszynowej. Teraz sami w czasie wolnym eksperymentujemy i wymyślamy coraz bardziej niezwykłe rysunki.

Już wiemy, że na pierwszym piętrze w kuchni pracuje pani kucharka Ania i pomoc pani kucharki p. Martyna. We wtorki ćwiczy z nami pani Danusia - instruktorka gimnastyki korekcyjnej oraz spotyka się z nami pani psycholog Olga.

Szukając odpowiedzi na pytanie "Jakie zawody mają dorośli w naszym przedszkolu? odwiedziliśmy wszystkie grupy i dowiedzieliśmy się, że w każdej grupie pracują panie nauczycielki oraz panie pomagające nauczycielkom ( nauczyciele wspomagający, pomoce nauczyciela i woźne).

Poznaliśmy zawód kierownika aministracyjno- gospodarczego i złożyliśmy zamówienie na nasze ulubione potrawy oraz zawód pani szatniarki, która codziennie pomaga nam w szatni.

Byliśmy z wizytą u panów dozorców i zwiedziliśmy piwnice naszego przedszkola. Dowiedzieliśmy się, ile różnych, ciekawych czynności wykonują codziennie panowie Adam i Bogdan. Poznaliśmy nazwę zawodu: dozorca

Zajęcia plastyczne inspirowane poezją dla dzieci.

Doskonalimy sprawność manualną, percepcję wzrokową i wyobraźnię oraz skupienie na zadaniu wykorzystując nasze " papierowe tablety" i "magiczne patyczki"